Menu Hlavní obsah

Vážení klienti, níže si dovolíme reagovat na Vaše nejčastější dotazy. Naší snahou je, aby jste byli co nejvíce informováni o našich produktech a věříme, že i tato stránka tomu napomůže.

Jak postupovat, při výběru realitního software?

Výběrem realitního software si vybíráte i prostředí pro chod firmy na několik let. Změna software totiž není jednoduchá. Při výběru spoléhejte na svůj rozum. Prostředí systému Vám musí být příjemné, mělo by vizuálně ladit Vašim představám. Hodnoťte jak se Vám jedná s obchodním zástupcem. Nenechte se ovlivnit nereálnými sliby. Jako například spuštění celého řešení, včetně webových stránek do týdne apod.. Z praxe víme, že skutečnost je jiná.

Na co si dávat pozor pří výběru realitního software z hlediska ceny?

Konečná cena je samozřejmě velice důležitá, při výběru realitního software se nenechte napálit. Mnoho konkurenčních realitních systému se prezentuje tím, že je možné je pořídit například za částku 200 Kč za měsíc. Až u finální instalace zjistíte, že cena je sice 200 Kč za měsíc, ale jen pro jednoho makléře. Určitě si tedy prostudujte cenovou politiku a také skryté poplatky. Jestli například vložení loga do fotek jako vodotisk je za příplatek nebo automaticky v ceně. Podobných vícenákladů, které předpokládáte zdarma, ale nejsou, je skutečně hodně.

Jakou cenu realitního SW je dle Vás optimální?

Z našeho pohledu se ceny pro střední realitní kancelář pohybují v rozmezí 2 500 Kč až 3 500 Kč. To je cena za software, který už pouze neexportuje, ale jedná se vlastně o interní CRM systém.

Jaké jsou obvykle vícenáklady u konkurenčních produktů?

Cenovou politiku konkurence samozřejmě do detailu neznáme. Nicméně na webových stránkách se u konkurenčních produktů vícenáklady nejčastěji prezentují jako:

  • Poplatek za vložení vodotisku do fotografií u nabídek.
  • Poplatek za hromadný upload fotografií.
  • Poplatek za automatické exporty.
  • Poplatek za exportní můstky a za exporty měsíčně.
  • Poplatek za školení programu + dopravu.
  • Poplatek za instalaci programu.

Například poplatky za školení jsou zcela normální, je ale nutné s nimi počítat a informovat se dopředu, aby pak nedošlo k nepříjemnému překvapení.

Platí se u Vás poplatek za licenci každý rok či měsíc?

Ano, stejně jako u konkurenčních programů se platí poplatek za využívání licence každý měsíc. Platí se pouze za využité měsíce. Výhodou, že je možné zakoupit kvalitní webové stránky také za měsíční platby a to pouze po dobu 24 měsíců. Minimalizujeme tak klientům prvopočáteční náklady.

Jaké jsou v případě Vašeho řešení další vícenáklady na program?

V případě pronájmu licence, žádné. Platí se pouze tehdy pokud klient přesáhne servisní dobu podpory, kterou má zdarma každý měsíc, dle verze balíčků.

Co všechno obsahuje licence softwaru?

Vše se liší podle zvolené verze. Můžeme ale říci, že kromě modulů, které se liší dle verze pořízení pro RK dostane také webhosting v ceně, hodinu naší podpory každý měsíc, diskový prostor pro svá data na serverech.

Na kolik realitních serverů je možné z Poski REALU exportovat ?

V současné době náš software umí exportovat na 40 realitních serverů, kdy jejich přehled naleznete zde. Jsou to nejdůležitější servery, které na českém trhu existují. Nejsou zdaleka všechny, protože je dnes přes 100 realitních serverů, tak jako my i konkurenční produkty exportují obvykle na 30 realitních serverech. Počet, na který je možné exportovat v rámci verze, je popsán u každého balíčku na této webové stránce.

Je nutné si k realitnímu software koupit také www stránky?

Nutné to není, ale důrazně to doporučujeme. Obecně platí, že největší náročnost webmasterů s výrobou realitních www je právě napojení na výstupy z realitního software. Pokud web bude vyrábět jiná společnost, než která realizovala software očekávejte, že Vás čeká hodně starostí s korektním zobrazováním inzerátů, čeká Vás více prací a také i podstatné prodražení řešení.

Jak dlouho trvá realizace nasazení software Poski REAL a www stránek?

Vyberete-li si naše základní řešení Start a komunikace je oboustranná, je kompletní realizace za cca 14 dní až tři týdny. Složitější webové prezentace s grafikou na míru mohou trvat i několik měsíců, výsledek ale následně stojí za to, je to individuální řešení, proto trvá poněkud déle.

Je nutné si pořídit webhosting u Vaší společnosti?

Pouze v případě prodeje Softwaru. Jinak je poplatek za webhosting zahrnutý v ceně jakékoli licence.

Ovlivňuje cenu licence počet uživatelů systému?

Ano, verze Start je omezená maximálně na 3 uživatele na jednu instalaci. Easy a Klasik mají počet uživatelů už neomezený. Zde je nutné pouze upozornit na dva nové obchodní modely. Pokud RK má sdružení makléřů, platí se v tomto případě za každého dalšího uživatele 250 Kč/ měsíčně. Pokud RK pracuje franšízovým modelem, je kalkulace individuální.

Co ovlivňuje cenu Vašeho realitního řešení?

Kromě modulárního nastavení Poski REALu, které je u každé verze jiné, je to i složitost www stránek. Zatímco u řešení Start se jedná o základní webovou prezentaci u Klasiku, to už je celková příprava projektu zcela na míru.