Menu Hlavní obsah
Realitní software verze 3.1
ilustrační obrázek

Více makléřů u nabídky = větší efektivita

Doposud mohl s jednou realitní nabídkou pracovat pouze její vlastník a jeho nadřízený (případně díky funkci zástup, zastupující), v nové verzi jsme přidali možnost, aby s nabídkou mohli pracovat i spolupracující makléři. Využití je jasné - makléři mohou dát své hlavy dohromady a společně spolupracovat na prodeji nemovitosti. Tuto úpravu využijí zejména síťové realitní kanceláře a pak také makléři, například během zástupu na dovolené.

V případě, že je vlastník nabídky nedostupný, může za něj zase v rámci zpracování zaskočit jeho kolega, bude mít přehled o nabídce, bude mít umožněno k ní zapisovat záznamy apod.

Nebude tak docházet ke zpožděním z důvodu nemoci, dovolené apod. a k následné nespokojenosti klientů.

Na realitní servery se bude i nadále exportovat vlastník nabídky (pokud bude u nabídky označen), ale nově může být až 5 dalších makléřů u jedné nabídky. Počet makléřů u nabídky je možné centrálně evidovat v modulu systém.

Zastupující makléř může editovat nabídky, zapisovat aktivity a provádět s nimi základní operace. Topování, stáhnutí zakázky a funkce, které mohou ovlivnit finanční výkon realitní kanceláře může ovlivňovat pouze majitel zakázky. Na zdokonalení funkce bude pracovat do verze 3.2, jako vždy díky vaším podnětům.

více makléřů
ilustrační obrázek

Sjednocení přehledů nabídek = snadnější přístup k informacím

Dřívější rozdělení přehledu nabídek v levém menu na několik částí (moje, podřízení, všechny) se ukázalo jako ne zcela optimální a proto v nové verzi došlo ke sjednocení přehledů do jednoho místa. Rozdělení je tak nově v záložkách, nad tabulkou nabídek, kde je kompletní přehled nabídek, včetně archivovaných.

Došlo také k možnosti zobrazit si v přehledu nabídek i nabídky v archívu v rezervacích apod. Pohled na nabídky je tak ucelený.

Novinkou v přehledech nabídky je také zobrazení klienta (majitele nabídky) přímo ve výpisu nabídek s možností dohledání přes filtr nabídek.

Došlo také k vizuálním úpravám menu napříč programem, překreslení ikonek do responzivního designu (pro práci s programem na mobilech) a částečnému zrychlení načítání programu.

ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Automatické ukládání konceptů nabídky

Ačkoliv se snažíme tvorbu nabídek co nejvíce ulehčit a zjednodušit, stále jde o poměrně komplexní proces, který vyžaduje zadat poměrně dost údajů a zabere určitý čas. Novinkou v Poski REALu je automatické ukládání každého kroku zadání nabídky ve formě konceptu.

Kdy tuto funkci oceníte?

  • V průběhu zadávání nabídky, musíte přejít k jiné práce (telefonát, návštěva klienta)
  • Vypršel vám bezpečnostní limit pro přihlášení do programu
  • Došlo k nečekanému výpadku elektřiny nebo internetu
  • Došlo k „zaseknutí PC“

Ve všech těchto případech v nové verze nepřijdete o svá doposud zadaná data.

Uložení je jednoduché, stačí po dokončení daného kroku, při zadávání nabídky, kliknout v pravém horním rohu na uložit koncept (ikona diskety).

Je nutné myslet na to, že uložení může být po vyplnění daného kroku s vyplněním povinných parametrů.

Pakliže je nabídka uložená v konceptu, je označená editační ikonou v posledním sloupci v přehledu nabídek. Do rozpracovaného konceptu (nabídky) je možné vstoupit z levého menu nabídky – koncepty.

ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Snadné dokoupení nového modulu přímo z programu

Zaujala vás funkce nebo modul, který ve svém programu doposud nemáte? Žádný problém! V nové verzi jsme připravili možnost zakoupení přímo z prostředí vašeho programu.

Do budoucna plánujeme pracovat s kreditem (poté půjde nakupovat obdobně, jako když kupujete aplikace do mobilu), prozatím funguje nová funkce jako cílený požadavek na naši podporu.

Možné dokoupení funkcí naleznete v modulu systém – dokoupení.

ilustrační obrázek

Ještě lepší nahrávání fotek a souborů k nabídkám

Fotografie tvoří naprostý základ nabídky. I proto jsme se na ně zaměřili a připravili jsme zbrusu nový systém pro jejich nahrávání do programu, jde zejména o funkčnost nahrávání, která je nově upravená. Vylepšením verze 3.1 je vhodnější komprimace nahraných obrázků, tuto funkci oceníte zejména kvůli značené úspoře nahraných dat v programu. Obrázek je možné nahrát v podstatě v jakékoli běžné velikosti (0,5 – 5 MB). Další úpravou je snadnější změna u řazení pořadí fotografií nabídek. Pořadí fotek tak změníte uchopením řádku (přes ikonu změna) a umístěním na jakékoli místo v pořadí (pořadí je očíslováno).

Kvůli nevyužívání funkce jsme zcela odstranili nahrávání fotografii k nabídkám po jedné. Nově všechny instalace i v balíčku START budou mít pouze hromadný upload fotografii.

Pro pochopení funkcionality, prosím sledujte nápovědy v programu.

ilustrační obrázek

Více popisků k jedné nabídce

Požadavky popisky nabídek u některých exportních serverů, zejména Srealit, se začínají lišit. Proto byla připravena nová funkce, která umožňuje zadat speciální popisek pro Sreality a vlastní webové stránky (kde je navíc možné text formátovat). Aktuálně tak bude možné zadat popisek obecný (ten bude na všech serverech) a popisek, který se zobrazí na Srealitách, kde je možné speciální úprava textu.

Nemusíte mít strach o vyšší časovou náročnost práce s nabídkou, text se přenáší jednoduše zapnutím tlačítka – stačí jej tedy pouze upravit.

ilustrační obrázek

Nastavení vybraných funkcionalit přímo v programu

Poski REAL umí stále více věcí a tím přibývá i možností nastavení.

Doposud bylo třeba většinu nastavení řešit skrze servisní podporu naší společnosti, v nové verzi bude možné některé vybrané funkce nastavit přímo v programu. Jde například o velikost fotek, limit počtu topování nabídek u makléře, nebo výchozí úroveň rozostření adresy, apod.

Funkce budeme postupně přidávat i na základě připomínek našich klientů.

Nově tyto změny nastavení, bude možné provést v modulu Nastavení – systém.

ilustrační obrázek

Snadnější zadávání adresy u pozemku

V případě zadání parcely bude nově možné upřesnit část obce, městskou část i ulici. Upřesněné nastavení pozitivně ovlivní úspěšnost exportů a párování nabídek a poptávek. K úpravě došlo k z důvodů, problémových zadání parcel přes číselník RUIAN. Pokud makléř zadává parcelu, může po najití adresy v našeptavači doplnit adresní údaje.

ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Komplexnější vyhledávání v programu

Stále pracujeme na vylepšování fulltextového vyhledávání v rámci Poski REALu.

Nově lze vyhledávat i v archivu nabídek, což ulehčí prací nejednomu realitnímu makléři. Tuto funkcionalitu jsme implementovali zejména díky připomínkám realitních kanceláří.

ilustrační obrázek

Vylepšené zadávání ceny – další úspora času

Pomocník zadávání ceny prošel výraznou vizuální změnou a funkčním zjednodušením. Nově je možné zadávat provizi nabídky i s DPH (v předešlé verzi bylo třeba zadat provizi bez DPH). Odpadá tak nutnost nadbytečných výpočtů a dochází ke snížení potencionální chybovosti.

Došlo také ke značenému vizuálnímu posunu zadávání ceny.

ilustrační obrázek
ilustrační obrázek

Vylepšený náhled nabídek

Došlo k vizuální úpravě náhledu nabídky. Protože se do náhledu vstupuje přes fulltextové vyhledávání a náhled nabídky nebyl dokonalý, došlo k jeho úpravě a značnému funkčnímu rozšíření. Nově tak lze pracovat s nabídkou přímo v náhledu, vybrané parametry lze přímo z náhledu editovat a tím tedy upravit. Náhled je rozdělen na interní a veřejný. Veřejný náhled respektuje stav, který je u nabídky označen a exportuje se na realitní servery. Interní náhled zobrazuje všechny zadané údaje, tedy i celou adresu, pokud je adresa rozostřená, cenu, provizi apod. Jedná se tedy o náhled pro realitního makléře.

ilustrační obrázek

Responzivní design nové generace

Responzivní design znamená konec omezení pro práci s Poski REALem na mobilních zařízeních. Díky optimalizaci prostředí programu, lze v programu pracovat i na tabletu nebo mobilu stejně jako doposud na klasickém počítači.

Rozložení programu se přizpůsobí konkrétní velikosti obrazovky Vašeho zařízení.

Do nové verze 3.1 jsme zapracovali řadu dalších vylepšení, která vyplynula z průběžného testování a cenných připomínek našich klientů.

ilustrační obrázek

Nápověda pro nové uživatele Poski REALu

Používání našeho realitního softwaru nikdy nebylo snadnější, pro nové uživatele jsme připravili speciální nápovědu, která vysvětluje funkce nejvíce používaných ovládacích prvků Poski REALu.

Nápověda se zobrazí při prvním spuštění Poski REALu a lze ji kdykoliv později zapnout v nastavení.